tercüme bürosu nasıl olmalıdırİşlerimiz, çalışmalarımız ve global işlemlerimiz gereği tercüme işlemlerine ihtiyaç duyduğumuz zamanlar güvenilir bir çatı ararız her zaman. Teknoloji çağı ile birlikte artık bir çok işlemi bilgisayar ve internet başından yapabilir olmuş durumdayız. İş bağlantıları, alış-veriş, banka işlemleri gibi bir çok hizmeti internet aracılığı ile yapabiliyoruz.Tercüme hizmeti almak da artık internet üzerinden yapılabilen bir işlem haline geldi ve bir çok tercüme bürosu internet üzerinden çeviriler yapmaya başladı.

Tercüme-çeviri işlemi titizlik ve tecrübe gerektiren bir iştir. Bundan dolayı seçici olmak çok önemlidir. İnternet üzerinden araştırma yaptığınızda çok sayıda tercüme bürosu olduğunu göreceksiniz. İnternet üzerinden ulaştığınız firmaların gerçekte ne kadar ciddi çalışıp çalışmadığını anlamak zor olacaktır tabii. Peki bunu nasıl ayırt edeceksiniz. İşte iyi ve kaliteli bir tercüme bürosu bulmanız için dikkat etmeniz gerekenler ;

-Mevcut bir iş adresi bulunmakta mı,

-Birden fazla noter ile anlaşması var mı ,

-Sabit iş telefonu var mı, (ki bu çok önemlidir, karşınızda büro diye düşünürken Home Office çalışan yerler fazlasıyla mevcut)

Bu gibi soruların cevabı sizi tatmin etti ise güvenilir olma olasılığını yakalıyorsunuz demektir.

Bir tercüme bürosunun yıllardır sektörde var olması demek , kaliteli tercüman kadrosuna ve sürekliliğine sahip olması demektir. Bundan dolayı büro tercümanlarına güvenmektedir.

Çevirisinin yapılacağı belgeniz ile ilgili küçük bir deneme çevirisi isteyebilirsiniz. Bu işlem ehemmiyeti olan çeviri işinizi teslim etmenizde güven duymanızı sağlayacaktır.

Diğer önemli konulardan biri de, tercümenin çok çok ucuz olması tercüman kalitesinin düşmesine eşittir. Bu gibi konularda dikkat etmek gerekmektedir. Çokça pahalı olması da süper ötesi bir kalitede olacağı anlamına gelmemektedir. Ayrıca işin ne olduğunu sorgulamaksızın “yaparız, hallederiz” gibi sözler karşısında soru işareti oluşmalıdır.

Bir tercüme bürosu aradığınızda bu gibi soru işaretlerini cevapladığınızda güvenle işleminizi teslim edebilirsiniz!